fbTiskové zprávy

Nejlepší redaktoři školních časopisů Pardubického kraje navštívili Prešovský kraj

vuckaChrudim/Prešov – za podpory Pardubického kraje se naskytla účastníkům soutěže o nejlepší časopis v kraji možnost exkurse do Prešovského kraje a návštěvy redakcí.

Číst dál...

Chrudim na veletrhu cestovního ruchu Regiontour

Regiontour 2016Chrudim - Město Chrudim se zúčastní ve dnech 14. – 17. ledna 2016 veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Kromě chrudimských turistických zajímavostí budou zástupci města Chrudimi a Hlinska propagovat atraktivity a akce v širším území turistické oblasti Chrudimsko-Hlinecko.

Expozice oblasti bude součástí většího celku určeného pro celé východní Čechy. Při realizaci expozice poprvé spojily síly Pardubický a Královehradecký kraj.

Hlavním tématem východočeské expozice bude vojenská historie, avšak na stánku Chrudimska-Hlinecka bude možné seznámit se například i s produkty vzniklými v rámci projektu „Krok za krokem Geoparkem“. Propagační materiály provedou zájemce atraktivitami Národního geoparku Železné hory. Turisté se mohou těšit na tematické balíčky – pondělní výlety, výlety v dešti, výlety pro školy i cestovní agentury, kanceláře a organizované skupiny. Prostřednictvím hry zvané geoquesting se výletník může stát lovcem indicií. Obsluha stánku nabídne i cykloturistické mapy, mapy geologicky zajímavých lokalit a naučných stezek.

A jaké novinky pro turistický ruch připravilo město Chrudim na rok 2016? „Hlavním chrudimským tématem pro letošní rok je církevní turistika, jež v posledních letech zažívá nebývalý rozkvět. Na veletrhu budou k dispozici cykloturistické mapy zaměřené na církevní památky na Chrudimsku včetně tipů na ubytování v Chrudimi s kolem. Na rok 2016 máme vytvořené také pohlednicové kalendáře církevních památek“ sdělil Roman Málek, místostarosta Chrudimi zodpovědný za cestovní ruch.

Chrudim navštívili zastupitelé z partnerského města Svidník

Chrudim - o víkendu 9. - 11. října 2015 navštívili Chrudim zastupitelé z partnerského města Svidník. Zastupitelé jednali s úředníky z odboru školství, manažerkou Zdravého města, pracovníky Úřadu práce, prohlédli si areál technických služeb a sběrného dvora, seznámili se s činností městské policie, prošli si lanový park na Podhůře, diskutovali o sociálních službách, ale také se podívali na futsalové a fotbalové utkání. Kromě toho nechybělo setkání se zastupiteli při společném obědě nebo proběhla společná snídaně v Café Zeměplocha. Současně se jednalo o budoucí spolupráci.

 

delegace_svidnik_web.jpg

Část slovenských zastupitelů s vedením města (foto: Karel Dvořák)

Největším setkání profesionálů v pořádání akcí TREND EVENT v Praze zpestřila chrudimská firma loutkami

Praha / Chrudim – chrudimská společnost R36.cz, s.r.o. nechyběla ve čtvrtek 9. dubna 2015 na největším setkání profesionálů v oboru pořádání akcí Trend Event v pražském konferenčním centru U Hájků. 

Akce je B2B setkáním odborníků z oblasti event marketingu a je určena zástupcům firem, které pro své zaměstnance, partnery či klienty pořádají jakákoliv setkání a pro zástupce agentur, firem či jednotlivce, kteří nabízejí služby pro eventy všeho druhu. Tedy pro ty, kdo hledají, a pro ty, kdo nabízejí. 

„Na akci jezdíme několik let jako návštěvníci a letos poprvé jsme se rozhodli i prezentovat. Souvisí to s novou firemní strategií, novým korporátním stylem a orientací firmy. Chceme ale zůstat ale dále agenturou s přátelskou tváří. Proto jsme se letos rozhodli naši prezentaci doplnit i loutkovou cimbálovou muzikou, která měla za úkol představit jeden z prostor pro pořádání eventů v historickém městě roku 2013 v Chrudimi, kde sídlíme,“ přibližuje jednatel firmy Roman Málek. Představení na pražském trhu je i předzvěstí toho, že společnost chce v nejbližších měsících expandovat na další trhy.

TREND EVENT, který umožňuje osobní setkávání a networking v oboru pořádání eventů, vznikl jako podpůrný projekt portálu FiremniAkce.cz v roce 2007. Postupně se z akce stal prestižní odborný meeting, který navštěvuje stále více pořadatelů i realizátorů firemních akcí. 

 trend_event1.jpg

Tredn event

 Představení společnosti R36.cz na pražském Trend eventu (foto: Laco Kučera)

 

Mikroregion Chrudimsko plánuje cyklostezku do Bylan

Chrudim (7. října 2014) – před více než deseti lety začal Mikroregion Chrudimsko značit na okresu cyklostezky a před pár lety připravil projekt na rozvoj cyklostezek na Podhůře. V současné době se připravuje další projekt – cyklostezka z Bylan do Chrudimi.

„Projekt stezek na Podhůře se nám velmi podařil, rádi bychom pokračovali v propojení dalších míst. Jako velmi reálné se jeví napojení Bylany – Chrudim. Navíc i pozemkově se nejedná o tolik majitelů. Na realizaci bychom chtěli získat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury,“ představuje společný projekt místopředseda svazku Roman Málek.

malek_jan_vpravo_a_roman_malekweb.jpg

V minulosti se uvažovalo vedení cyklostezky po kolejích, ale to není s ohledem na její současné využití možné.

„Pro příští rok bychom chtěli zpracovat projektovou dokumentaci a vyřešit majetkové vypořádání. Zatím se předpokládá, že by měla být rozdělena na dvě části a měla by kopírovat hlavní komunikaci, ale s dostatečným odstupem od hlavního tahu,“ potvrdil starosta Bylan Jan Málek.

malek_jan_u_hlavni_komunikace_03web.jpg

Vicepremiér Pavel Bělobrádek se setkal se zástupci Mikroregionu Chrudimsko

Chrast –  V rámci oficiální návštěvy Pardubického kraje si vicepremiér vlády Pavel Bělobrádek našel čas i na návštěvu okresu Chrudim. Setkal se zde se zástupci Mikroregionu Chrudimsko. Ten zastřešuje na třicet obcí v regionu.

pavel_belobradek_na_setkani_se_zastupci_mikroregionuweb.jpg

„Návštěva nás velmi potěšila, a to i s ohledem na skutečnost, že podle studie Svazu měst a obcí patří Mikroregion Chrudimsko k těm nejperspektivnějším. Samotné setkání s místopředsedou vlády bylo velmi zajímavé a otevřelo další možnosti spolupráce,“ potvrdil místopředseda svazku Roman Málek.

Místopředseda vlády ve čtvrtek navštívil společnost IVECO ve Vysokém Mýtě, poté jeho cesta vedla přes Chrast do Pardubic, kde se setkal s představiteli kraje či univerzity.

„Pardubický kraj znám velmi dobře, neboť jsem zde pracoval. Setkání se zástupci mikroregionu beru jako přínosnou zpětnou vazbu pro naše konání v Praze. Spojování obcí v komunální problematice je rozhodně žádoucí a efektivní,“ řekl po návštěvě Bělobrádek. 

Komunální volby nejsou Divoký Západ!

Chrudim - V Chrudimi byla rozbita již podruhé výkladní skříň s volební propagací Koalice pro Chrudim. Šetření neprokázalo úmysl poškodit toto politické uskupení, nicméně dvě rozbité výlohy se stejnou tématikou nemusí podle Koalice pro Chrudim znamenat náhodu.

„Rádi bychom věřili, že majetek provozovatelů těchto výkladních skříní není poškozován proto, že do jejich zařízení jsme umístili naši předvolební propagaci. Přesto nás již druhá rozbitá výloha vede k zamyšlení nad úrovní politického boje v Chrudimi. K násilí se běžně sahá tam, kde dojdou argumenty. Uvědomujeme si, že naše názory a postoje občas kalí stojatou vodu chrudimské politiky. Rádi bychom všem, kterým možná vadíme, vzkázali: rozbíjením výloh nás nezastavíte. Někdo se možná v Chrudimi cítí jako na Divokém Západě. To si ovšem spletl století, kontinent i kulturu a veřejnosti ukazuje, kdo zřejmě vadí chrudimským kapříkům,“ uvedl lídr Koalice pro Chrudim Roman Málek.

 

Na sobotní Den otevřených dveří památek otevře letos poprvé třípatrový sklep v centru města

Chrudim – v sobotu 13. září proběhne v Chrudimi Den otevřených dveří památek.  Na téměř dvě desítky objektů otevřou dveře pro veřejnost.  Od Muzea barokních soch, přes chrudimské kostely či  baštu Prachárnu. Letos nově bude otevřen i třípatrový sklep ve včelařském domě na Resselově náměstí č.p. 4, kde z počátku tohoto roku se usídlil Klub milovníků vína Chrudimská šatlava. Navíc  prvních 333 návštěvníků čeká degustační sklenička vína zdarma.

„V rámci objektu máme v podzemí tři patra sklepů, které jsme využili velmi účelově. V prvním patře je například zázemí, ve středním a největším je posezení a ukázka vín, v nejhlubším patře je uskladněno na pět set lahví vína,“ říká tajemník klubu Roman Málek.

Malou tečkou i za celým dnem má být i večerní akce od 19 hodin „Vzpomínky na dovolenou“, kdy kdokoliv může přijít se dvěma lahvemi vína a ideálně dvaceti fotografiemi z dovolené.  Jednotliví účastníci přitom řeknou o své dovolené a o víně, které na ni koupili. 

„Šatlava je místem setkávání, výměny kontaktů, ale i pobavením se. Proto děláme právě takové společné akce,“ uzavírá prezident klubu David Matýsek.

sklep_otevreni08.jpg

 

Číst dál...

Málek je v šoku: starosta Chrudimi předložil mým jménem materiál pro jednání zastupitelstva, zřejmě chce zamaskovat nevýhodný prodej pozemků

Chrudim – neznalost zákona nikoho neomlouvá. To dobře znají v Chrudimi, kde už v minulosti starosta města Petr Řezníček svolal zastupitelstvo pár hodin před jeho jednáním. Porušil tím tehdy zákon a nakonec více jak dvacet zastupitelů musel poslat domů.  Nyní je opět na hraně zákona. Zastupitelům města předložil materiál se jménem opozičního zastupitele. Ten ovšem nikdy takový materiál nepředložil a ještě s ním nesouhlasí.

„Byl to pro mě šok. Měl jsem pocit, že snad špatně vidím. Starosta předložil zastupitelům mým jménem materiál, který se mnou nekonzultoval a vůbec s ním nesouhlasím,“ sdělil ihned po tomto zjištění novinářům zastupitelem Roman Málek.  

Málek předložil v souladu se zákony České republiky totiž některé jiné body programu na zastupitelstvo města 19. května 2014. Jedním z nich třeba lavičku Václava Havla, o které informovala řada médií. Jak se domnívá, starosta s některými má velké problémy, proto pozměnil materiály pro jednání zastupitelstva.

„Poměrně zásadní je materiál prodeje pozemků na Skřivánku. Jen samotné žonglování s cenou pozemku je zarážející. Vysoutěžená cena a prodejní má rozdíl až okolo 1700 Kč za m2. Město může přijít o desítky milionů korun, proto jsem navrhl zrušit celý divný prodej,“ vysvětluje Málek.  Ten také upozorňoval na to, že právě jeden z potažmo budoucí majitelů pozemků byl jedním ze sponzorů neúspěšné předloňské volební kampaně starosty Petra Řezníčka za SNK-ED do Senátu. Řezníček pro změnu v letošním roce kandiduje do Evropského parlamentu, kde by rád získal kromě zajímavě odměny právě i  imunitu.

„Pokud prodej pozemků starostovi projde v podobě, jak e navržena, obratem podám trestní oznámení,“ nebál se potvrdit Málek.

Bohatí podnikatelé z centra okrádali město. Neplatili parkovné.

Chrudim – zastupitel města Chrudim Roman Málek na pondělním zastupitelstvu 17. března 2014 pochválil strážníky Městské policie Chrudim. Na jeho upozornění a na základě aktivity místních občanů se podařilo to, o čem se jinde může jen zdát. Bohatí podnikatelé, kteří téměř pravidelně parkovali svoje auta na náměstí, neplatili parkovné. A když jej zaplatili, tak na hodinu a stáli někdy i skoro celý den.

 

odchycen.jpg

Podnikatel, co neplatil, se chtěl ukrýt za kostelem. Tam kamera z náměstí nevidí. Přesto jej strážníci odchytli.

Číst dál...

Podkategorie

68. jednání Rady města Chrudim,

radamestapodklady68. jednání Rady města Chrudim, konané dne 14. 8. 2017 ve 14:00 hod. kancelář starosty č. 330, Pardubická 67, Chrudim

...
Zobrazit článek

Sběrný dvůr je potřeba zvětšit, Chrudimští třídí ukázkově

Chrudim - Třídění odpadů je již běžnou záležitostí pro většinu domácností, ty chrudimské nevyjímaje. Podíl vytříděných odpadů se neustále navyšuje a stávající sběrný dvůr v ulici Obce Ležáků tak přestává kapacitně vyhovovat. Město Chrudim a jeho Technické služby proto připravily projekt na jeho rekonstrukci a zejména rozšíření.

...
Zobrazit článek

Parkování v Chrudimi uhradíme i platební kartou nebo SMS

namesticrChrudim – Hned dvě nařízení týkající se placeného stání a ceny za něj na chrudimských místních komunikacích schválila na svém jednání 17. července 2017 Rada města Chrudim. Změny přitom nejsou pouze formální.

...
Zobrazit článek

67. jednání Rady města Chrudim

radamestapodklady67. jednání Rady města Chrudim, konané dne 17. 7. 2017

...
Zobrazit článek

Poslanec slíbil, poslanec splnil.

spolecne foto na nadvori zamkuChrudim – na konci školního roku splnil slib poslanec Jiří Mihola. Před pár měsíci se setkal s žáky ZŠ Komenského Skuteč v Poslanecké sněmovně v Praze a slíbil, že se za nimi vydá a vyzkouší je u tabule ze zeměpisu ve Skutči na konci školního roku. A skutečně se tomu tak stalo. Kladl...

Zobrazit článek

66. jednání Rady města Chrudim

radamestapodklady66. jednání Rady města Chrudim, konané dne 26. 6. 2017 ve 14:00 hod.

...
Zobrazit článek

20. zasedání Zastupitelstva města Chrudim

zm spolecne foto karel dvorak20. zasedání Zastupitelstva města Chrudim, konané dne 19. 6. 2017 v 16:00 hod. zasedací místnost MěÚ, Pardubická 67, Chrudim. Podklady jsou k dispozici na stránkách města.

...
Zobrazit článek

64. jednání Rady města Chrudim

radamestapodklady64. jednání Rady města Chrudim, konané dne 5. 6. 2017 ve 14:00 hod. zasedací místnost MěÚ, Resselovo nám. 77, Chrudim

...
Zobrazit článek

Na veletrzích bezpečnosti v Brně

idet2017Brno - ve čtvrtek 1. června 2017 navštívil Roman Málek Výstaviště v Brně, kde měl možnost shlédnout prezentaci různých měst a jejich městské policie. Kromě toho se podíval i na požární veletrh PYROS a vojenský veletrh IDET. 

...
Zobrazit článek

Centrum společných služeb Mikroregionu Chrudimska pomáhá starostům, za rok zpracovalo na pět set podnětů

csscrChrudim – Centrum společných služeb Mikroregionu Chrudimska pomáhá starostům s běžnou agendou, ale radí i v oblastech dotací či rozvoji obcí.

...
Zobrazit článek

Sportovní hry Mateřských škol

sportovni hry ms 2017 c 015

Rabštejnská Lhota - ve středu 31. května 2017 probělo tradiční sportovní klání dětí z mateřských škol. Pořadatelm postupového kola byl tradičně Mikroregion Chrudimska. 

...
Zobrazit článek

Úspešný 5. ročník Rusínskeho festivalu

misssksvidnikSvidník - od piatku do nedele sa prírodný amfiteáter vo Svidníku stal dejiskom 5. ročníka Rusínskeho festivalu s množstvom speváckych a tanečných vystúpení v podaní domácich i zahraničných umelcov, skupín a súborov. Vďaka vynikajúcemu programu a priaznivému počasiu bol svidnícky amfiteáter p...

Zobrazit článek

63. jednání Rady města Chrudim

radamestapodklady63. jednání Rady města Chrudim, konané dne 29. 5. 2017 ve 14:00 hod....

Zobrazit článek

19. zasedání Zastupitelstva města Chrudim

zastupitelstvo319. zasedání Zastupitelstva města Chrudim, konané dne 22.5. 2017 v 16:00 hod. zasedací místnost MěÚ, Pardubická 67, Chrudim

...
Zobrazit článek

Primice

primice3Chrudim - po dvougenerační přestávce Chrudim zažila koncem května 2017 primici dvou nových kněží - Vojtěcha Novotného a Petra Soukala. V sobotu 20. května primiční mše svatá Petra Soukala zúčastnil i Roman Málek, který večer navštívil i večer chval. Oběma novoknězům přeje Roman Málek mnoho úspěchu při jejich službě B...

Zobrazit článek

Poradenská společnost

zssRoman Málek se stal stal začátkem dubna 2017 jednatelem a majitelem společnosti zaměřené na poradenské služby.

...
Zobrazit článek

Setkání podnikavých žen a mužů

stirin 3Zámek Štiřín - čtvrtého večerního networkingové setkání Podnikatelského klubu Empiria 21 určeného všem podnikavým ženám i mužů ve čtvrtek 18. května 2017 od 18 hodin v nádherném prostředí zámku Štiřín se zúčastnil i jednatel společnosti R36.cz, s.r.o. Roman Málek.

...
Zobrazit článek

62. jednání Rady města Chrudim

radamestapodklady62. jednání Rady města Chrudim konané dne 15.5.2017.

...
Zobrazit článek

Vyhlášení výsledků fotografické soutěže

diplomminiSpolek měst a obcí CIVINET Česká a Slovenská republika vyhlásil v roce 2017 první ročník fotografické soutěže na dopravní téma. Soutěžilo se ve dvou kategoriích.

 

...
Zobrazit článek

61. jednání Rady města Chrudim

radamestapodklady61. jednání Rady města Chrudim, konané dne 10. 5. 2017 ve 14:00 hod. Z jednání jsem omluven. V případě potřeby prosím kontaktujte kolegu V. Kopeckého.

...
Zobrazit článek